Karkonosze

[ Szukaj ]

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka ogólnie

Wodospad Kamieńczyka Wodospad na rzece Kamiennej jest najwyższym w polskich Karkonoszach – woda opada tu kaskadami z wysokości niemal 27 metrów. Odległy od centrum Szklarskiej Poręby o zaledwie kilkanaście minut marszu, jest tłumnie odwiedzany przez przybywających w góry turystów. Znajduje się tu ładne, nowe schronisko; wiedzie też tędy droga na szczyt Szrenicy, toteż zwykle panuje nad wodospadem spory tłok.

Aby zejść do wąwozu Wodospadu Kamieńczyka, należy wynająć ochronny kask, gdyż na dole zdarzają się spadające na głowę kamienie.

Okolice Wodospadu Kamieńczyka

Zamarznięty Wodospad Kamieńczyka Do wodospadu można dojść z centrum Szklarskiej Poręby szlakiem znakowanym na czerwono. Dalej prowadzi on na Halę Szrenicką, a potem główną granią Karkonoszy. Spod dolnej stacji szrenickiego wyciągu można iść też przez las szlakiem czarnym, który pięćset metrów od wodospadu łączy się ze szlakiem czerwonym, którym pod górę można dojść pod samo schronisko.

Prócz wodospadu i Szklarskiej Poręby jedyną większą turystyczną atrakcją jest w tej okolicy huta szkła „Julia”, leżąca przy czerwonym szlaku. Toteż osoby żądne przygód, tudzież wrażeń, zachęcam do wejścia na Halę Szrenicką lub Szrenicę i spędzenia tam kilku dni. Naprawdę warto.

Grzegorz Krugły
ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2007, godz. 11:06

Brak komentarzy - bądź pierwszy

Dodaj swój komentarz