Karkonosze

[ Szukaj ]

Strona główna

Samotny turysta idący na Szrenicę we mgle Witam Cię, drogi Wędrowcze, na moich karkonoskich stronach! Znajdziesz na nich wiele ciekawych i użytecznych informacji związanych z tymi wspaniałymi polskimi górami, a między innymi opisy i zdjęcia najciekawszych miejsc, mapę szlaków i propozycje wycieczek nimi, kilka legend, adresy hoteli, domów wczasowych i schronisk oraz odnośniki do innych miejsc w internecie poświęconych Karkonoszom. Wystarczy skorzystać z menu po prawej stronie.

Serwis został przygotowany tak, by był czytelny i dostępny w dowolnej przeglądarce. Jeśli jednak wyłączyłeś obsługę stylów CSS bądź JavaScript, część udogodnień w korzystaniu z serwisu (jak np. wygodne przeglądanie zdjęć w obrębie strony) będzie niedostępna.

Karkonosze są najwyższym pasmem górskim Sudetów. Choć nie są najwyższymi czy najrozleglejszymi z polskich gór, urzekają swymi szczytami i dolinami, lasami i strumieniami. Mają one niepowtarzalny urok małych właśnie, przyjaznych gór, a ponadto nie są tak zatłoczone, jak chociażby Tatry. Wiele w Karkonoszach miejsc, gdzie można znaleźć samotność i wiele miejsc, z których wynosi się wspomnienia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Każdy, kto raz pozna tajemnicę Ducha Gór, zakochany w uroku Karkonoszy powraca do nich co roku.

Jeśli byłeś już w Karkonoszach i właśnie tęsknisz za nimi, lub dopiero planujesz odwiedzenie tych gór, zapraszam cię do lektury tych stron. Prócz użytecznych (mam nadzieję) informacji znajdziesz na nich również nieco tego, co buduje tajemniczy klimat Karkonoszy – związane z nimi legendy i wiele zdjęć, które zgromadziłem w czasie licznych dni spędzonych na karkonoskiej grani. Jednak pamiętaj, że wrażenia bycia w górach o zmroku, szumu wodospadów i odcieni wschodu słońca zza szczytów nie oddadzą ani najbardziej nawet wyszukane słowa, ani nieruchome obrazy, ani nawet nagranie wideo. To po prostu trzeba przeżyć samemu…

Ostatnie zmiany – 5 lutego 2008

Zmiana hostingu oraz upgrade WordPressa do najnowszej wersji. Zmieniony mechanizm wyszukiwania. Dodane fotografie do niektórych artykułów.

Pełna historia zmian

Grzegorz Krugły
ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2008, godz. 11:55

komentarze 153

  • StevenKnowl napisał(a): 26 lutego 2024, 10:35

    very interesting, but nothing sensible

  • big-news.ir napisał(a): 27 marca 2024, 11:37

    ??? ????? ??? ???? ?? ???? ???? ???? ???? source (big-news.ir)

  • Seriesvyz napisał(a): 28 maja 2024, 12:03

    consists of the book itself

Dodaj swój komentarz