Karkonosze

[ Szukaj ]

Dlaczego proszę o dotacje?

Mój serwis od zawsze był niekomercyjny i nigdy nie zawierał żadnych reklam. Swego czasu odmowa umieszczenia w serwisie reklam poskutkowała nawet końcem współpracy z właścicielem domeny karkonosze.pl, w której niegdyś te strony były dostępne. Po krótkiej tułaczce serwis znalazł się wreszcie na płatnym serwerze w płatnej domenie karko.net.

Pragnę zachować niekomercyjny charakter serwisu i dlatego nie umieszczę w nim nigdy „wynalazków” typu AdSense. Niemniej, koszty utrzymania serwera i domeny, choć nie są bardzo wysokie, nie są też zerowe.

Istnieję w polskim internecie już niemal 10 lat i wiele zawdzięczam autorom, którzy udostępniają swoje treści w sieci. Chcę mieć swój wkład w siłę i fachowość polskiego WWW, ale wolę by był to wkład mojej pracy, moich tekstów i zdjęć niż po prostu udział finansowy. Dlatego zdecydowałem się umożliwić Wam, drodzy Czytelnicy mojego serwisu wpłacanie drobnych datków, które będą przeznaczane na coroczne opłaty za serwer i domenę.

Pragnę także uspokoić stałych bywalców moich stron – wprowadzenie dotacji nie oznacza kłopotów finansowych ani zagrożenia zamknięciem serwisu. Dopóki po zapłaceniu rachunków i kupieniu jedzenia coś mi jeszcze zostaje, dopóty nawet bez datków serwis karko.net będzie istniał i – powoli – się rozbudowywał :-)

Z górskim pozdrowieniem,
Grzegorz Krugły

Grzegorz Krugły
ostatnia modyfikacja: 25 września 2006, godz. 07:34

Brak komentarzy - bądź pierwszy

Dodaj swój komentarz